Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cerastium decalvans Schloss. et Vuk.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Cerastium (rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, crievce živinsko (Hr), Šulek, B., 18791256, rožac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Croat. 360 (1869)

Taxon author(s) 1. Joseph Calasenz Schlosser von Klekovski2. Ljudevit Farkaš,Ljudevit (Ludwig von) Vukotinović,Farkaš-Vukotinovic

Synonyms: Cerastium arvense L. var. lanigerum (G. C. Clementi) Vis., sinonim (s) , Cerastium lanigerum G. C. Clementi non Desv., sinonim (s), Atti Riunione Sci. Ital. 3: 520. 1841

Common names: vunenasti rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, rožac pahuljasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vunenasti rožac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.