Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cerastium dinaricum G. Beck et Szyszył.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Cerastium (rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, crievce živinsko (Hr), Šulek, B., 18791256, rožac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Razpr. Akad. Um. (Mat.-Prir.) 19: 62 (1889)

Taxon author(s) 1. G. Beck2. Ignaz(Ignacy) von Szyszyłowicz

Synonyms: Cerastium alpinum Panč. non L., sinonim (s)

Common names: dinarski rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, dinarska smiljka (Hr), Šilić, Č., 19841013, dinarski rožac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.