Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cerastium grandiflorum Waldst. et Kit.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Cerastium (rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, crievce živinsko (Hr), Šulek, B., 18791256, rožac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Pl. Rar. Hung. 2: 183 (1804)

Taxon author(s) 1. Franz de Paula Adam von,Franz de Paula Adam von Waldstein,Waldstein-Wartemburg2. Pál(Paul) Kitaibel

Synonyms: Cerastium glomeratum (Waldst. et Kit.) Fiori, sinonim (s) , Cerastium grandiflorum var. speciosum Boiss., sinonim (s), Fl. Orient. 1: 727. 1867 , Cerastium nodosum Buschm., nomen illegitimum (n. illeg.), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 43: 127. 1938 , Cerastium tomentosum L. var. grandiflorum (Waldst. et Kit.) Fiori, sinonim (s)

Common names: velecvjetni rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, tičinac (Hr), Šilić, Č., 19841013, velecvetna smiljka (Hr), Šilić, Č., 19841013, velecvjetni rožac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.