Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cerastium pumilum Curtis ssp. pumilum

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Cerastium (rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, crievce živinsko (Hr), Šulek, B., 18791256, rožac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Lond. 2(6), t. 30 (1777)

Taxon author(s) 1. William Curtis

Synonyms: Cerastium glutinosum auct., non Fries, sinonim (s) , Cerastium pumilum Curtis var. typicum G. Beck, sinonim (s)

Common names: ljepivi rožac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.