Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cerastium sylvaticum Waldst. et Kit.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Cerastium (rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, crievce živinsko (Hr), Šulek, B., 18791256, rožac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Pl. Rar. Hung. 1: 100 (1802)

Taxon author(s) 1. Franz de Paula Adam von,Franz de Paula Adam von Waldstein,Waldstein-Wartemburg2. Pál(Paul) Kitaibel

Synonyms: Cerastium microcarpum Kit., sinonim (s) , Cerastium sylvaticum ssp. umbrosum (Kit.) H. Gartner, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 113: 32. 1939 , Cerastium umbrosum Kit., sinonim (s), Kit. in Linnaea 32. 1863.

Common names: šumski rožac (Hr), Nikolić, T., 201912707, rožac raznolistni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, rožac sitnoplodni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šumski rožac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.