Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dianthus armeria L. ssp. armeriastrum (Wolfner) Velen

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Dianthus (klinčić (Hr), Nikolić, T., 201912707, garofalić divji (Hr), Šulek, B., 18791256, garoful (Hr), Šulek, B., 18791256, karanfil (Hr), Domac, R., 19944, karufal (Hr), Šulek, B., 18791256, klinčac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, klinčić (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Fl. Bulg. suppl. 42 (1898)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Dianthus armeriastrum ssp. trojanensis Urum, sinonim (s) , Dianthus armeriastrum var. trojanensis (Urum) Hayek, sinonim (s) , Dianthus armeriastrum Wolfner, sinonim (s), Wolfner in Oesterr. Bot. Z. 8. 1858.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.