Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dianthus ferrugineus Mill. ssp. liburnicus (Bartl.) Tutin

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Dianthus (klinčić (Hr), Nikolić, T., 201912707, garofalić divji (Hr), Šulek, B., 18791256, garoful (Hr), Šulek, B., 18791256, karanfil (Hr), Domac, R., 19944, karufal (Hr), Šulek, B., 18791256, klinčac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, klinčić (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Feddes Repert. 68: 191 (1963)

Taxon author(s) 1. Philip Miller

Synonyms: Dianthus balbisii ssp. liburnicus (Bartl.) Pignatti, sinonim (s), Giorn. Bot. Ital. nov. ser., 111: 45. 1977 , Dianthus liburnicus Bartl., sinonim (s), Bartl., Beitr. Bot. 2. 1825.

Common names: garoful planinski (Hr), Visiani, R., 18521686, kristić (Hr), Šulek, B., 18791256, liburnijski karanfil (Hr), Šilić, Č., 19841013, liburnijski klinček (Hr), Šilić, Č., 19841013, liburnijski klinčić (Hr), Šilić, Č., 19841013

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.