Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dianthus giganteus d'Urv.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Dianthus (klinčić (Hr), Nikolić, T., 201912707, garofalić divji (Hr), Šulek, B., 18791256, garoful (Hr), Šulek, B., 18791256, karanfil (Hr), Domac, R., 19944, karufal (Hr), Šulek, B., 18791256, klinčac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, klinčić (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Mem. Soc. Linn. Paris 1: 301 (1822)

Taxon author(s) 1. Jules Sébastian César Dumont,Jules Sébastian César,Jules Sébastian César Dumont d' d'Urville,Dumont d'Urville,Urville

Synonyms: Dianthus giganteus ssp. haynaldianus (Borbás) Tutin, sinonim (s), Feddes Repert. 68: 191. 1963 , Dianthus giganteus ssp. subgiganteus (Borbás) Hayek, sinonim (s), Denkschr. Kaiserl. Akad. Wiss., Wien. Math.-Naturwiss. Kl. 94: 138. 1917 , Dianthus giganteus ssp. subgiganteus (Formánek) Stoj. & Acht., sinonim (s), Sborn. Bălg. Akad. Nauk. 29: (2) 18. 1935 , Dianthus haynaldianus Borbás, sinonim (s), Borbás in Oesterr. Bot. Z. 38. 1888. , Dianthus intermedius Boiss., sinonim (s), Boiss., Fl. Orient. 1. 1867. , Dianthus subgiganteus Formánek, sinonim (s), Formánek in Verh. Naturf. Vereins Brünn 32. 1894.

Common names: veliki klinčić (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.