Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dianthus giganteus d'Urv. ssp. croaticus (Borbás) Tutin

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Dianthus (klinčić (Hr), Nikolić, T., 201912707, garofalić divji (Hr), Šulek, B., 18791256, garoful (Hr), Šulek, B., 18791256, karanfil (Hr), Domac, R., 19944, karufal (Hr), Šulek, B., 18791256, klinčac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, klinčić (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Feddes Repert. 70: 4 (1964)

Taxon author(s) 1. Jules Sébastian César Dumont,Jules Sébastian César,Jules Sébastian César Dumont d' d'Urville,Dumont d'Urville,Urville

Synonyms: Dianthus croaticus Borbas, sinonim (s), Term. Közl. 18: 36. 1876 , Dianthus schlosseri Williams, sinonim (s), J. Bot. 23: 342. 1885 , Dianthus vaginatus Schlosser et Vukot. Non Vill, sinonim (s)

Common names: hrvatski karanfil (Hr), Domac, R., 19944, hrvatski klinčić (Hr), Šugar, I., 19941985, karanfil (Hr), Šugar, I., 19941985

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.