Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dianthus serotinus Waldst. et Kit.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Dianthus (klinčić (Hr), Nikolić, T., 201912707, garofalić divji (Hr), Šulek, B., 18791256, garoful (Hr), Šulek, B., 18791256, karanfil (Hr), Domac, R., 19944, karufal (Hr), Šulek, B., 18791256, klinčac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, klinčić (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Pl. Rar. Hung. 2: 188 (1804)

Taxon author(s) 1. Franz de Paula Adam von,Franz de Paula Adam von Waldstein,Waldstein-Wartemburg2. Pál(Paul) Kitaibel

Synonyms: Dianthus hungaricus Pers., sinonim (s), Pers., Syn. Pl. 1. 1805.

Common names: šiljastolistni klinčić (Hr), Nikolić, T., 201912707, klinčac šiljastolistni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.