Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dianthus sylvestris Wulfen in Jacq. ssp. longicaulis (Ten.) Greuter et Burdet

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Dianthus (klinčić (Hr), Nikolić, T., 201912707, garofalić divji (Hr), Šulek, B., 18791256, garoful (Hr), Šulek, B., 18791256, karanfil (Hr), Domac, R., 19944, karufal (Hr), Šulek, B., 18791256, klinčac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, klinčić (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing:

Taxon author(s) 1. Franz Xavier von Wulfen2. Nicolaus(Nicolaas) Joseph von Jacquin

Synonyms: Dianthus caryophyllus ssp. godronianus (Jord.) P. Martin, sinonim (s), Bull. Soc. Échange Pl. Vasc. Eur. Occid. Bassin Médit. 19: 93. 1984 , Dianthus caryophyllus ssp. longicaulis (Ten.) Arcangeli, sinonim (s), Comp. Fl. Ital., ed. 2: 306. 1894 , Dianthus caryophyllus ssp. longicaulis (Ten.) Arcangeli, sinonim (s), Comp. Fl. Ital., ed. 2: 306. 1894 , Dianthus contractus (Guss.) (Lojac.) Gillett, sinonim (s), (Lojac.) Gillett in C. Presl, Fl. Sicul. 1. 1888. , Dianthus contractus Jan ex Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 105. 1878 , Dianthus godronianus Jord., sinonim (s), Jord. in Billot, Annot. Fl. France Allemagne. 1855. , Dianthus longicaulis Ten., sinonim (s), Ten., Cat. Hort. Neapol. App., ed. 2. 1819. , Dianthus sylvestris ssp. garganicus (Ten.) Pignatti, sinonim (s), Giornale Botanico Italiano 107: 211. 1973. , Dianthus tarentinus Lacaita, sinonim (s), Lacaita in Nuovo Giorn. Bot. Ital. nov. ser., 18. 1911.

Common names: klinčac koljenasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.