Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Minuartia globulosa (Labill.) Schinz et Thell.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Minuartia (mišjakinjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mišjakinjica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Bull. Herb. Boiss. ser. 2,7: 403 (1907)

Taxon author(s) 1. Jacques Julien Houtton de,Jacques Julien Houtton de la,Jacques Julien Houtton de,Jacques Julien Houtton Labillardi`ere,Billardi`ere,La Billardi`ere,de Labillardi`ere2. Hans Schinz3. Albert Thellung

Synonyms: Alsine globulosa (Labill.) C. A. Meyer, sinonim (s), Verz. Pfl. Casp. Meer.: 219. 1831 , Arenaria globulosa Labill., sinonim (s), Labill., Icon. Pl. Syr. 4. 1812.

Common names: okrugla mišjakinjica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.