Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Minuartia mediterranea (Link.) K. Malý

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Minuartia (mišjakinjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mišjakinjica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Glasn. Muz. Bosne Herceg. 20: 363 (1908) Glasn. Muz. Bosne Herceg. 20: 363 (190

Taxon author(s) 1. Link.2. Karl Franz Josef Malý

Synonyms: Alsine arvatica (C. Presl) Guss., sinonim (s), Fl. Sicul. Syn. 1: 503. 1843 , Arenaria mediterranea Link., sinonim (s), Enum. Hort. Berol. Alt. 1: 431. 1821 , Minuartia tenuifolia ssp. mediterranea (Link.) Briq., sinonim (s)

Common names: sredozemna mišjakinjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, sredozemna mišjakinjica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.