Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Minuartia recurva (All.) Schinz et Thell.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Minuartia (mišjakinjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mišjakinjica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Bull. Herb. Boiss., ser. 2,7: 404 (1907)

Taxon author(s) 1. Carlo Allioni2. Hans Schinz3. Albert Thellung

Synonyms: Alsine recurva (All.) Wahlenb., sinonim (s), Wahlenb., Veg. Clim. Helv. Sept. 1813. , Arenaria recurva All., sinonim (s), All., Fl. Pedem. 2. 1785.

Common names: svijena mišjakinjica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.