Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Petrorhagia obcordata (Margot et Reut.) Greuter et Burdet

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Petrorhagia (kostrnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kostrnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Willdenowia 12: 188 (1982)

Taxon author(s) 1. Henri Margot2. George François Reuter3. Werner Rodolfo Greuter4. Hervé Maurice Burdet

Synonyms: Dianthus obcordatus Margot et Reuter, sinonim (s), Mém. Soc. Phys. Geneve 8: 281. 1839 , Kohlrauschia glumacea (Chaub. et Bory) Hayek var. obcordata (Margot et Reuter) Hayek, sinonim (s) , Petrorhagia glumacea var. obcordata (Margot et Bory) P. W. Ball et Heywood, sinonim (s)

Common names: obrnutosrcasta kostrnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, klinčac obsrdčasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.