Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Saponaria bellidifolia Sm.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Saponaria (sapunika (Hr), Nikolić, T., 201912707, lisac vučji (Hr), Šulek, B., 18791256, safunica (Hr), Šulek, B., 18791256, sapunika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Spicil. Bot. 1,5 (1791)

Taxon author(s) 1. James Edward Smith

Common names: mala sapunika (Hr), Nikolić, T., 201912707, mala sapunika (Hr), Domac, R., 19944, mala sapunjača (Hr), Domac, R., 19944, sapunika lopatasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, sapunika žutocvjetna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, sapunjača ljepolista (Hr), Lakušić, R., 19826043

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.