Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Heliosperma chromodontum (Boiss. et Reuter) Jur.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Heliosperma (pušinica (Hr), Nikolić, T., 201912707, pušinica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Verh. K. K. Zool.-Bot. Ges. Wien 8: 38 (1858)

Taxon author(s) 1. Pierre Edmond Boissier2. Reuter3. Jakob (Jacob) Juratzka

Synonyms: Silene mochringifolia Mechtr. ex Pančić, inclusive (incl.) , Silene quadridentata ssp. phyllitica H. Neumayer, sinonim (s) , Silene trojanensis (Velen.) Jordanov et Panov, sinonim (s)

Common names: obojana pušinica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic YES , Spourious YES

Search data for this taxon in other sources.