Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Silene nutans L. ssp. livida (Will.) Jeanmond et Bocquet

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Silene (pušina (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušavica (Hr), Hirc, D., 1903660, lepica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pušina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Candollea 38: 291-293 (1983)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Silene insubrica Gaudin, sinonim (s) , Silene livida Willd., sinonim (s) , Silene nutans L. f. livida (Willd.), sinonim (s) , Silene nutans ssp. insubrica (Gaudin) Soldano, sinonim (s), Candollea 56: 137. 2001 , Silene spathulifolia Jordan, sinonim (s) , Silene viridella Link., sinonim (s)

Common names: lepica surkasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.