Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Spergularia maritima (All.) Chiov. ssp. maritima

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Spergularia (koljeničica (Hr), Nikolić, T., 201912707, koljeničica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Ann. Bot. (Roma) 10: 22 (1912)

Taxon author(s) 1. Carlo Allioni2. Emilio Chiovenda

Synonyms: Spergularia marginata ssp. vulgaris, sensu, sinonim (s)

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.