Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arthrocnemum fruticosum (L.) Moq.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Chenopodiaceae (lobode (Hr), Horvatić, S., 19541819, lobodnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Arthrocnemum (omakalj (Hr), Nikolić, T., 201912707, omakalj (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Chenop. Monogr. Enum. 111 (1840)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Christian Horace Bénédict Alfred Moquin-Tandon

Synonyms: Salicornia fruticosa (L.) L., sinonim (s), Sp. Pl., ed. 2: 5. 1762 , Salicornia glauca Delile, sinonim (s), Delile, Descr. Egypte, Hist. Nat. 1813.

Common names: grmoliki omakalj (Hr), Nikolić, T., 201912707, grmolika caklenjača (Hr), Domac, R., 19944, šćulac divlji (Hr), Haračić, A., 1894783

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.