Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Camphorosma monspeliaca L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Chenopodiaceae (lobode (Hr), Horvatić, S., 19541819, lobodnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Camphorosma (kamforika (Hr), Nikolić, T., 201912707, kafranka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 122 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Camphorosma nestensis Turrill, inclusive (incl.), Turrill in Kew Bull. 1935. 1935. , Camphorosma perennis Pall., nomen illegitimum (n. illeg.), Pall., Ill. Pl. 1803. , Camphorosma ruthenica M. Bieb., sinonim (s), M. Bieb., Fl. Taur.-Caucas. 3. 1819.

Common names: primorska kamforika (Hr), Nikolić, T., 201912707, primorska kafranka (Hr), Domac, R., 19944, trajna kafranka (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.