Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Halogeton sativus (L.) Moq.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Chenopodiaceae (lobode (Hr), Horvatić, S., 19541819, lobodnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Halogeton (slanjača (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Chenop. Monogr. Enum. 158 (1840)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Christian Horace Bénédict Alfred Moquin-Tandon

Synonyms: Salsola sativa L., sinonim (s), L., Sp. Pl., ed. 2. 1762.

Common names: sjetvena slanjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, roškani (Hr), Horvatić, S., 19541819, slanjača (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.