Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Glinus lotoides L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Molluginaceae

Genus: Glinus (tučnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Sp. Pl. 463 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Glinus dictamnoides Burm. f., sinonim (s), Burm. f., Fl. Indica. 1768. , Mollugo glinus A. Rich., nomen illegitimum (n. illeg.), A. Rich., Tent. Fl. Abyss. 1. 1847. , Mollugo lotoides (L.) Arcang., sinonim (s), Arcang., Comp. Fl. Ital. 1882.

Common names: glin (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.