Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bougainvillea spectabilis Willd.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Nyctaginaceae (noćurci (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Bougainvillea (bogomila (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Sp. PL. 2: 348 (1799)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Common names: lijepa bogomila (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.