Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pistacia terebinthus L.

Order: Sapindales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Anacardiaceae (vonjače (Hr), Šimić, F., 19807722)

Genus: Pistacia (trišlja (Hr), Nikolić, T., 201912707, pistacija (Hr), Domac, R., 19944, trišalj (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 1025 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: smrdljika trišlja (Hr), Nikolić, T., 201912707, divlji rogač (Hr), Grlić, Lj., 19845498, jud (Hr), Hirc, D., 1906664, lusika (Hr), Haračić, A., 1894783, pistacija (Hr), Grlić, Lj., 19845498, primorska smrdljika (Hr), Šimić, F., 19807722, rogač divji (Hr), Visiani, R., 18521686, smardej (Hr), Šulek, B., 18791256, smardelj (Hr), Visiani, R., 18521686, smardljika (Hr), Visiani, R., 18521686, smarljika (Hr), Šulek, B., 18791256, smedrlj (Hr), Hirc, D., 1906664, smrdećak (Hr), Šulek, B., 18791256, smrdelj (Hr), Hirc, D., 1906664, smrdeljika (Hr), Haračić, A., 1894783, smrdljika (Hr), Domac, R., 19944, smrka (Hr), Šulek, B., 18791256, smrlj (Hr), Šulek, B., 18791256, smrljika (Hr), Šulek, B., 18791256, terebint (Hr), Šulek, B., 18791256, terpentik (Hr), Visiani, R., 18521686, trementine cablo (Hr), Šulek, B., 18791256, trišalj vonjavi (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, tršlja (Hr), Grlić, Lj., 19845498

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.