Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Goniolimon dalmaticum (C. Presl) Rchb. f.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Plumbaginaceae (vranomilke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vranjemili (Hr), Horvatić, S., 19541819, vranjemiline (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Goniolimon (vražemil (Hr), Nikolić, T., 201912707, vražemil (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Icon. Fl. Germ 17: 61 (1855)

Taxon author(s) 1. Carl (Karl, Carel, Carolus) Bořivoj (Boriwog, Boriwag) Presl2. Heinrich Gustav Reichenbach

Synonyms: Statice dalmatica C. Presl., sinonim (s), Abh. Königl. Böhm. Ges. Wiss. ser. 5, 3: 535. 1845 , Statice incana Vis. non L., sinonim (s)

Common names: dalmatinski vražemil (Hr), Nikolić, T., 201912707, dalmatinski vražemil (Hr), Domac, R., 19944, sieda travulja (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vražemil (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.