Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Paeonia mascula (L.) Mill.

Order: Saxifragales Bercht. et J. Presl

Family: Paeoniaceae

Genus: Paeonia (božur (Hr), Nikolić, T., 201912707, božur (Hr), Domac, R., 19944, trojaška rožica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Gard. Dict. ed. 8, no. 1 (1768)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Philip Miller

Synonyms: Paeonia banatica auct. Non Rochel, inclusive (incl.) , Paeonia caucasica (Schipez.) Schipez., sinonim (s) , Paeonia corallina Retz., sinonim (s), Retz., Observ. Bot. 3. 1783.

Common names: planinski božur (Hr), Nikolić, T., 201912707, božur kosmati (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, mosur (Hr), Šulek, B., 18791256, planinski božur (Hr), Šugar, I., 19941985, trava od tri rožčića (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.