Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ephedra distachya L.

Order: Gnetales Blume

Family: Ephedraceae (kositernice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Ephedra (kositernica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kositernica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 1040 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Chaetocladus distachys (L.) J. Nelson, sinonim (s), Pinaceae. 1866. , Ephedra distachya subvar. linnaei Stapf, nomen invalidum (nom. inval.), Denkschr. Kaiserl. Akad. Wiss., Wien. Math.-Naturwiss. Kl. 56(2). 1889.

Common names: dvozuba kositernica (Hr), Nikolić, T., 201912707, metlarina (Hr), Haračić, A., 1894783

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.