Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cistus incanus L. ssp. creticus (L.) Heywood

Order: Malvales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Cistaceae (bušini (Hr), Horvatić, S., 19541819, cistaonice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cistus (bušin (Hr), Nikolić, T., 201912707, bušin (Hr), Domac, R., 19944, cistac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Feddes Repert. 79: 60 (1968)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cistus creticus L., sinonim (s) , Cistus villosus L., sinonim (s), Gen. Pl. ed. 6 pag. ult. 1764. , Cistus villosus L. f. incanus (Spach) Freyn, sinonim (s)

Common names: baršćinac (Hr), Haračić, A., 1894783, bušin (Hr), Šulek, B., 18791256, cistac jednorebrasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, lovorno drvo (Hr), Šulek, B., 18791256, oldan (Hr), Šulek, B., 18791256, ružica grmna (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.