Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Fumana thymifolia (L.) Webb

Order: Malvales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Cistaceae (bušini (Hr), Horvatić, S., 19541819, cistaonice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Fumana (sunčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, sunčac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Iter Hisp. 69 (1838)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Philip Barker Webb

Synonyms: Cistus glutinosus L., sinonim (s) , Cistus thymifolius L., sinonim (s) , Fumana glutinosa (L.) Boiss., sinonim (s), Flora Orientalis 1: 449. 1867. , Fumana viscida Spach, sinonim (s), Annales des Sciences Naturelles; Botanique, sér. 2 6: 359. 1836. , Helianthemum viride Ten., sinonim (s), Prod. Fl. Nap. p. xxx i.

Common names: sredozemni sunčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, sredozemni sunčac (Hr), Domac, R., 19944, sunčanica zelena (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.