Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Helianthemum oelandicum (L.) DC. ssp. italicum (L.) Font Quer et Rothm.

Order: Malvales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Cistaceae (bušini (Hr), Horvatić, S., 19541819, cistaonice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Helianthemum (sunčanica (Hr), Nikolić, T., 201912707, sunčanica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Cavanillesia 6: 153 (1934)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Augustin Pyramus de,Augustin Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Helianthemum italicum (L.) Pers., sinonim (s), Syn. Pl. [Persoon] 2(1): 76. 1806 [Nov 1806]

Common names: sredozemna sunčanica (Hr), Domac, R., 19944, sunčanica dlakolapna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.