Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Viola suavis M. Bieb. ssp. adriatica (Freyn) Haesler

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Violaceae (ljubice (Hr), Horvatić, S., 19541819, ljubičice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Viola (ljubica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubica (Hr), Domac, R., 19944, viojla (Hr), Šulek, B., 18791256, viola (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Mitt. Bot. Staatssamml. München 12: 111, 1975.

Taxon author(s) 1. Friedrich August,Friedrich August Marschall von Marschall von Bieberstein,Bieberstein

Synonyms: Viola adroatica Freyn, sinonim (s), Flora (Regensb.) 67: 679 (1884) , Viola beraudii Bor. ssp. adriatica (Freyn) E. Mayer, sinonim (s), Seznam praprotnic in cvetnic slovenskega ozemlja: 99, 1952. , Viola sepincola ssp. adriatica (Freyn) Gams, sinonim (s), Hegi, III. Fl. Mitt.-Eur. 5: 648 (1925) , Viola suavis M. Bieb. var. adriatica (Freyn) Pospichal, sinonim (s), Flora des Oesterreichische Kuestenlandes. Vol. 1: 550, 1897

Common names: jadranska ljubica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.