Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Viola dinarica Trinajstić

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Violaceae (ljubice (Hr), Horvatić, S., 19541819, ljubičice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Viola (ljubica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubica (Hr), Domac, R., 19944, viojla (Hr), Šulek, B., 18791256, viola (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Suppl. Fl. Anal. Jugosl. 3: 6 (1975)

Taxon author(s) 1. Ivo Trinajstić

Synonyms: Viola chelmea Beck et auct. bosn. non Boiss. et Heldr., sinonim (s) , Viola chelmea Boiss. et Heldr. ssp. vratnikensis Gayer et Degen, sinonim (s)

Common names: dinarska ljubica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.