Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Viola elegantula Schott

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Violaceae (ljubice (Hr), Horvatić, S., 19541819, ljubičice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Viola (ljubica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubica (Hr), Domac, R., 19944, viojla (Hr), Šulek, B., 18791256, viola (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Österr. Bot. Wochenbl. 7: 167 (1857)

Taxon author(s) 1. Heinrich Wilhelm Schott

Synonyms: Viola declinata Beck, sinonim (s) , Viola montana L., sinonim (s), Sp. Pl.: 935 (1753)

Common names: ljupka ljubica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljupka ljubica (Hr), Šilić, Č., 19841013, mačuhica (Hr), Šilić, Č., 19841013, Zierliches Stiefmuetterchen (De), Šilić, Č., 19841013, ljubka mačeha (Sn), Šilić, Č., 19841013

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.