Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aethionema saxatile (L.) W. T. Aiton ssp. saxatile

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Aethionema (kamnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kamnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Hort. Kew. ed. 2, 4: 80 (1812)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. William Townsend Aiton

Synonyms: Aethionema saxatile ssp. eu - saxatile Thell., sinonim (s)

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.