Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Alyssum montanum L. ssp. pluscanescens (Raim. ex Baumgartner) Trpin

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Alyssum (gromotulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, gromotulja (Hr), Domac, R., 19944, turica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Razpr. Mat.-Prir. IV Raz. Akad. Znan. X XXI/24: 388 (1990)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Alyssum gmelini Jord. var. pluscanescens (Raim.) E. Mayer, sinonim (s) , Alyssum montanum proles pluscanescens. (Raim.ex Jos.Baumgartner), bazionim (baz.) , Alyssum montanum ssp. gmelini (Jord.) Thell. var. pluscanescens (Raim.) Hayek, sinonim (s) , Alyssum samoborense Horvat ex Kušan, sinonim (s)

Common names: brdska gromotulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, samoborska gromotulja (Hr), Šugar, I., 19941985, samoborska tarica (Hr), Šugar, I., 19941985, siva gromotulja (Hr), Domac, R., 19944, žieki grobeljnik (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.