Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Degenia velebitica (Degen) Hayek

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Degenia (degenija (Hr), Nikolić, T., 201912707, degenija (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Österr. Bot. Zeitschr. 60: 93 (1910)

Taxon author(s) 1. Árpád von Degen2. August von Hayek

Synonyms: Lesquerella velebitica Degen, sinonim (s), Degen in Magyar Bot. Lapok 8. 1909.

Common names: velebitska degenija (Hr), Nikolić, T., 201912707, degenija (Hr), Horvatić, S., 19541819, Degenovka (Hr), Šilić, Č., 19841013, velebitska degenija (Hr), Domac, R., 19944, Velebit-Degenie (De), Šilić, Č., 19841013

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.