Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Fibigia triquetra (DC.) Boiss. ex Prantl

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Fibigia (sijedac (Hr), Nikolić, T., 201912707, sijedac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Engler et Prantl, Natürl. Pflanzenfam. 3 (2): 196 (1891)

Taxon author(s) 1. Augustin Pyramus de,Augustin Pyramus Candolle,de Candolle2. Pierre Edmond Boissier3. Karl Anton Eugen Prantl

Synonyms: Alyssum gnaphaloides Port. ex Vis., sinonim (s), Fl. Dalm. 3: 119 (1850) , Alyssum triquetrum Port. ex DC., sinonim (s), Syst. Nat. [Candolle] 2: 290. 1821 [late May 1821] , Farsetia dalmatica Vis., nomen illegitimum (n. illeg.), Flora 12(1, Ergänzungsbl.): 15 (1829); et in Fl. Dalmat. 3: 119., t. 32. f. 3. , Farsetia triquetra DC., bazionim (baz.), Syst. Nat. [Candolle] 2: 290. 1821 [late May 1821] , Lunaria scabra Forssk. ex Vis., sinonim (s), Stirp. Dalm. XX (1826) , Pevalekia triquetra (DC.) Trinajstić, sinonim (s), Suppl. Fl. Anal. Jugosl. 7: 10-11 (1980)

Common names: trobridi sijedac (Hr), Nikolić, T., 201912707, jadranska pevalekija (Hr), Šugar, I., 19941985, siedac trosrhi (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, sijedac (Hr), Šilić, Č., 19841013, trobridi sijedac (Hr), Domac, R., 19944, Dreikantige Fibigie (De), Šilić, Č., 19841013, Fibigija (Sn), Šilić, Č., 19841013

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.