Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hesperis dinarica Beck

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Hesperis (večernjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, večernica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Dörfler, Jahres-Kat. Wien. Bot. Tauschver. 1894: 4 (1894)

Taxon author(s) 1. Günther von Mannagetta und Lërchenau,Günther,Günther Beck von Beck,Beck von Mannagetta und Lerchenau,Managetta

Synonyms: Hesperis degeniana Borbás, sinonim (s), Borbás in Magyar Bot. Lapok 1. 1902.

Common names: dinarska večernjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, dinarska večernica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.