Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hesperis laciniata All.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Hesperis (večernjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, večernica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Pedem. 1: 271 (1785)

Taxon author(s) 1. Carlo Allioni

Synonyms: Hesperis dalmatica E. Fourn., sinonim (s), Bull. Soc. Bot. France 13: 335. 1866 , Hesperis dauriensis Amo, sinonim (s), Fl. Fan. Penins. Iberica 6: 495. 1873 , Hesperis glutinosa Vis., inclusive (incl.), Flora 12 Ergnzungsbl. 1: 16. 1829 , Hesperis villosa DC., sinonim (s), Syst. Nat. 2: 449. 1821 , Hesperis visianii E. Fourn., sinonim (s), Bull. Soc. Bot. France 13: 338. 1866

Common names: ljepiva večernjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljepiva večernica (Hr), Domac, R., 19944, večernica dronjava (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.