Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Malcolmia orsiniana (Ten.) Ten. ssp. angulifolia (Boiss. et Orph.) Stork

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Malcolmia (ljubovka (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubovka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Svensk. Bot. Tidskr. 66: 245 (1972)

Taxon author(s) 1. Michele Tenore2. Michele Tenore

Synonyms: Malcolmia angulifolia Boiss. et Orph., sinonim (s) , Malcolmia cymbalaria Boiss., sinonim (s), Boiss., Fl. Orient. 1. 1867. , Malcolmia illyrica Hayek, sinonim (s), Hayek in Denkschr. Kaiserl. Akad. Wiss., Wien. Math.-Naturwiss. Kl. 94. 1917. , Malcolmia orsiniana auct. balcan., sinonim (s) , Malcolmia serbica Pančić, sinonim (s), Pančić in Pančić, Fl. Serbiae. 1874. , Wilckia angulifolia (Boiss. et Orph.) Halácsy, sinonim (s)

Common names: ilirska ljubovka (Hr), Šilić, Č., 19841013

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.