Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Acacia dealbata Link

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Acacia (akacija (Hr), Nikolić, T., 201912707, akacija (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Enum. Pl. Hort. Berol. Alt. 2: 445 (1822)

Taxon author(s) 1. Johann Heinrich Friedrich Link

Synonyms: Acacia affinis Sweet, sinonim (s), Hort. Brit. [Sweet] 102. 1826 , Acacia decurrens var. dealbata (Link) Maiden, sinonim (s), The Forest Flora of New South Wales 3(3): 56. 1906. , Acacia decurrens var. mollis Lindl., sinonim (s), Bot. Reg. 5: pl. 371 , Acacia derwentii Siebert & Voss, sinonim (s), Blumengartn. (ed. 3) 1: 228. 1894. , Acacia puberula Dehnh., sinonim (s), Catalogus Plantarum Horti Camalduensis ed. 2: 17. 1832. , Racosperma dealbatum (Link) Pedley, sinonim (s), Austrobaileya 2(4): 358. 1987.

Common names: srebrnasta akacija (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.