Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arenaria serpyllifolia L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Arenaria (pjeskarica (Hr), Nikolić, T., 201912707, pjeskarica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 423 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Arenaria lloydii Jordan, sinonim (s), Mém. Acad. Roy. Sci. Lyon, Sect. Sci. ser. 2, 1: 248. 1851 , Arenaria serpyllifolia L. ssp. serpyllifolia, sinonim (s) , Arenaria serpyllifolia L. ssp. viscida ( Hall.f.ex Lois. ) Dostál, sinonim (s), Folia Mus. Rer. Nat. Bohem. Occid., Bot., 21: 4 (1984) , Arenaria serpyllifolia ssp. lloydii (Jord.) Bonnier, sinonim (s), Fl. Ill. France 2: 55. 1916 , Arenaria serpyllifolia ssp. macrocarpa (J. Lloyd) F. H. Perring & P. D. Sell, sinonim (s), Watsonia 6: 294. 1967 , Arenaria viscida Loisel. , sinonim (s), Loisel. in J. Bot. (Desvaux) 2. 1809. , Minuartia olonensis (Boumier) P. Fourn., sinonim (s), Quatre Fl. France: 309. 1936

Common names: puzajuća pjeskarica (Hr), Nikolić, T., 201912707, pjeskarica trožilna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, puzajuća pjeskarica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.