Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dalmatocytisus dalmaticum (Vis.) Trinajstić

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Dalmatocytisus (žest (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Nat. Croat. 10(2): 85 (2001)

Taxon author(s) 1. Roberto de,Roberto Visiani,de Visiani2. Ivo Trinajstić

Synonyms: Chamaecytisus dalmaticus Vis., sinonim (s), Vis., Fl. Dalmat. 3. 1851.

Common names: dalmatinski žest (Hr), Nikolić, T., 201912707, tila čučavi (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.