Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Calicotome infesta (C. Presl) Guss.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Calicotome (hlapinika (Hr), Nikolić, T., 201912707, hlapinika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Sicul. Syn. 2: 247 (1844)

Taxon author(s) 1. Carl (Karl, Carel, Carolus) Bořivoj (Boriwog, Boriwag) Presl2. Giovanni Gussone

Synonyms: Spartium infestum C. Presl, bazionim (baz.), C. Presl in J. Presl & C. Presl, Delic. Prag. 1822. , Spartium spinosum C. Presl, sinonim (s)

Common names: opasna hlapinika (Hr), Nikolić, T., 201912707, opasna hlapinka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.