Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Calicotome spinosa (L.) Link

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Calicotome (hlapinika (Hr), Nikolić, T., 201912707, hlapinika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Enum. Pl. Hort. Berol. Alt 2: 225 (1822)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johann Heinrich Friedrich Link

Synonyms: Calicotome fontanesii Rothm., sinonim (s), Rothm. in Bot. Jahrb. Syst. 74. 1949. , Calicotome spinosa ssp. ligustica Rouy, sinonim (s), Fl. France 4: 249. 1897 , Spartium villosum L., sinonim (s)

Common names: bodljikava hlapinika (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.