Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Calicotome villosa (Poir.) Link

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Calicotome (hlapinika (Hr), Nikolić, T., 201912707, hlapinika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Neues Jour. Bot. 2 (2): 51 (1808)

Taxon author(s) 1. Jean Louis Marie Poiret2. Johann Heinrich Friedrich Link

Synonyms: Calicotome cretica C. Presl, sinonim (s) , Spartium villosum Poir., sinonim (s), Poir., Voy. Barbarie 2. 1789.

Common names: vlasasta hlapinika (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlasnata hlapinka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.