Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Coronilla valentina L. ssp. glauca (L.) Batt.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Coronilla (grašar (Hr), Nikolić, T., 201912707, grašar (Hr), Domac, R., 19944, krunica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zanovit (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: in Batt. et Trab., Fl. Algér. 1: 285 (1889)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Coronilla argentea L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Coronilla glauca L., sinonim (s), L., Cent. Pl. I 1. 1755. , Coronilla pentaphylloides (Rouy) A. W. Hill, ? (dvojbeno), A. W. Hill, Index Kew. Suppl. 6. 1926.

Common names: krunica sinja (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.