Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hippocrepis multisiliquosa L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Hippocrepis (potkovka (Hr), Nikolić, T., 201912707, kopitica (Hr), Domac, R., 19944, podkovka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, potkovica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 744 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Hippocrepis ambigua (Rouy) Bellot, sinonim (s), Ann. Jard. Bot. Madrid 7: 236. 1948. , Hippocrepis confusa Pau, sinonim (s), Pau in Bull. Acad. Int. Géogr. Bot. 16. 1906. , Hippocrepis multisiliquosa ssp. confusa (Pau) Maire, sinonim (s), Jahand. & Maire, Cat. Pl. Maroc: 420. 1932

Common names: mnogoploda potkovka (Hr), Nikolić, T., 201912707, podkovka mnogocvjetna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.