Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hippocrepis biflora Spreng.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Hippocrepis (potkovka (Hr), Nikolić, T., 201912707, kopitica (Hr), Domac, R., 19944, podkovka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, potkovica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Pugillus 2: 73 (1815)

Taxon author(s) 1. Curt (Kurt, Curtius) Polycarp Joachim Sprengel

Synonyms: Hippocrepis annularis Steven, sinonim (s), Bulletin de la Société Impériale des Naturalistes de Moscou 29(1): 163. 1856. , Hippocrepis unisiliquosa sensu, sinonim (s) , Hippocrepis unisiliquosa ssp. biflora (Spreng.) O. Bolos et Vigo, sinonim (s), Fl. Paisos Catal. 1: 642. 1984 , Hippocrepis unisiliquosa ssp. linnaeana sensu, sinonim (s)

Common names: dvocvjetna potkovka (Hr), Nikolić, T., 201912707, dvocvjetna kopitica (Hr), Domac, R., 19944, dvocvjetna potkovica (Hr), Domac, R., 19944, misečina (Hr), Visiani, R., 18521686, podkovka dvocvjetna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.